scoala
fundal

Olimpici - faza națională

2017
Bacioiu Evelyn Andreea VIII premiul special - Olimpiada "Lectura ca abilitate de viata"
Niculae Mina VII premiul III - Olimpiada de Limba si literatura romana
Niculae Mina VII mentiune + premiu special - Concursul National transcurricular "Ionel Teodoreanu"
Niculae Mina VII calificare la Olimpiada de lectura- etapa internationala
Grigorescu Irina VI mentiune - Olimpiada de Educatie Tehnologica
Ticala Radu Soare V mentiune - Olimpiada de Educatie Tehnologica
Rusu Raluca VI participare - Olimpiada de Limba si literatura romana
Rusu Raluca VI mentiune - Concursul National transcurricular "Ionel Teodoreanu"
Toma Sara VI participare - Olimpiada de Limba si literatura romana
Ciobanu Rada VII premiul al III lea - Mica olimpiada de geografie "TERRA"
Nacu Sofia V mentiune - Mica olimpiada de geografie "TERRA"
Lupu Valentin VII mentiune - Concursul National de chimie "Raluca Ripan"
Lupu Valentin VII premiul I pe echipe - Concursul National de chimie "Raluca Ripan"
2016
Onea Amalia V participare - Olimpiada de  Limba si Literatura Romana
Nicolaescu Ioana VII participare - Olimpiada de Limba si Literatura Romana
Nicolaescu Ioana VII premiu special - Concursul transcurricular "Ionel Teodoreanu"
Onea Amalia V participare - Concursul transcurricular "Ionel Teodoreanu"
Marcu Sara VIII participare - Olimpiada "Lectura ca abilitate de viata"
Stanciu Maria VIII premiu special - Olimpiada de Religie
Monceanu Rares V participare - Mica Olimpiada de Geografie "TERRA"
Iatagan Andrei V participare - Mica Olimpiada de Geografie "TERRA"
2015
Dragne Andra Amalia VIII mentiune - limba, comunicare si literatura romana
Rotund Diana VI premiu special - limba, comunicare si literatura romana
Niculae Mina Maria V participare - limba, comunicare si literatura romana
Schiaua Ioana VI participare - limba, comunicare si literatura romana
Dragne Andra Amalia VIII premiu special - lectura si interpretare transcurriculara " Ionel Teodoreanu "
Rotund Diana VI participare - lectura si interpretare transcurriculara " Ionel Teodoreanu "
Niculae Mina Maria V participare - lectura si interpretare transcurriculara " Ionel Teodoreanu "
Florea Andreea Cristina VIII mentiune - lectura ca abilitate de viata
Bacioiu Evelyn VI participare - lectura ca abilitate de viata
Voica Andreea Ioana VI participare - tehnologie
Tudosie Mihnea Vlad VIII participare - tehnologie
Toma Andrei Vlad VIII participare - tehnologie
Stanciu Maria Teodora VII participare - religie
Stanciu Emilia Ioana VII participare - religie
Dumitru Matei Ioan VII participare- sport scolar (sah)
2014
Dragne Andra VII mentiune - limba si literatura romana
Lupascu Lucia Francesca VIII premiu special - limba si literatura romana
Dumitrache Sabina VIII premiu special - limba si literatura romana
Cazacu Ioana Alexandra VIII premiu special - limba si literatura romana
Oancea Theodora VII participare - lectura ca abilitate de viata
Cazacu Ioana Alexandra VIII premiul III si calificare la faza internationala - lectura ca abilitate de viata
Dumitrache Sabina VIII premiul III - concursul national transcurricular de lectura si intrepretare "Ionel Teodoreanu"
Florea Cristina Andreea VII participare - religie
Butu Alexandra VIII participare - religie
2013
Iordache Mara Corina Gabriela V premiu special - limba romana
Oancea Theodora Felicia VI premiu special - limba romana
Dumitrescu Dragos VI participare - limba romana
Lupascu Lucia Francesca VII premiu special - limba romana
Iliescu Cristiana Mihaela VIII premiu special - limba romana
Petre Alexandra Ecaterina VI participare - educatie tehnologica
Stoica Irina Elena VII participare - educatie tehnologica
Iliescu Cristiana Mihaela VIII premiu special - religie
2012
Oancea Theodora V premiu special - limba romana
Bottez Ioana V participare - limba romana
Deftu Ruxandra VI premiu special - limba romana
Cazacu Alexandra VI participare - limba romana
Deftu Ruxandra VI mentiune - concursul national transcurricular de lectura si interpretare " Ionel Teodoreanu"
Dumitrache Sabina VI premiu special - concursul national interdisciplinar ± poezie
Cazacu Alexandra VI premiu special - concursul national interdisciplinar ± poezie
2011
Mitroi Andrei VIII mentiune - educatie tehnologica
Sibiseanu Octavia V premiu special - limba romana
2010
Andreica Cristina Elena VIII mentiune - istorie
Cojocaru Diana VI participare - limba romana
2007
Talpiga Ioan-Bogdan VII premiul special - limba româna
Mateescu Valentin VIII mentiune - educatie tehnologica
2006
Porcisteanu Ana Maria V mentiune educatie tehnologica
Rosculet Alexandru VIII participant olimpiada sportiva scolara
Echipa de volei fete participant- olimpiada sportiva scolara
2005
Petre Alexandru Costin VII mentiune educatie tehnologica
2003
Avramescu Robert VII participant fizica
Ciocan Gabriela VII mentiune educatie tehnologica
2002
Niculescu Stelian VII premiul III matematica
2001
Cosma Gabriela VIII mentiune chimie
Constantin Victor VIII mentiune chimie
2000
Carp Alexandru VIII premiul I fizica
1999
Albulescu Lucian VII participant fizica
Carp Alexandru VII participant fizica
1998
Albulescu Andrei VIII premiul I chimie
1997
Vasile Mihai VIII premiul I chimie
Buhalteanu Lucian VIII premiul III chimie
Prisnel Adrian VIII mentiune chimie
Ralea Mihai VIII premiul III fizica
1996
Ralea Mihai VII premiul II fizica
Visareanu Ruxandra VIII participant chimie
Luca Melisa VIII premiul I fizica (Chişinau)
1995
Ivan Andrei VIII mentiune limba româna
Ralea Miruna VII premiul special limba româna
Papp Dana VII premiul special limba româna
Papa Cristica VIII mentiune limba româna
Georgescu Miruna VIII participant matematica
Balan Octavian VIII participant matematica
Luca Melisa VII participant fizica
1994
Cristea Delia VII mentiune limba româna
Filip Catalina VII mentiune limba româna
Nica Irina VIII premiul III chimie
Pop Cristian VIII premiul III chimie
Bojinovici Cristian VIII mentiune chimie
Negaescu Ana-Maria VIII mentiune geografie
Georgescu Cabiria VIII mentiune geografie
Georgescu Miruna VIII participant matematica
Soiculescu Ionut VIII participant chimie
Bacuiani Daniel VIII participant chimie
1993
Georgescu Bogdan VIII premiul III chimie
Chichernea Doina VIII participant chimie
Cucu Ioana VIII participant chimie
Pitpiiac Doru VIII participant limba româna
1991
Grigoras Ioana VIII premiul II chimie
Georgescu Bogdan VI premiul III limba româna
Miclea Razvan VIII mentiune chimie
Vlad Florin VIII mentiune chimie
1989
Nicolescu Florin VIII mentiune chimie
Nicolescu Dan VIII mentiune chimie
Bejan Ionut VIII mentiune chimie
Filipciuc Andreea VI premiul II limba româna
1988
Tache Cedric VIII mentiune geografie
1987
Cernica Mariana VI premiul III limba româna
Hariuc Daniela VII mentiune limba româna
Lamba Mirela VII mentiune limba româna
1986
Visan Alina VII premiul I limba româna
Nagy Romanita VII mentiune limba româna
Paun Mariana VII mentiune matematica
1985
Spinosu Sorin VII premiul special limba româna
1984
Pasca Liliana VII premiul special limba româna
Maximciuc Adina VI premiul special matematica
Milicescu Ioana VII premiul II limba româna
1983
Parvulescu Andreea VIII mentiune matematica